A Semmelweis Egyetem március 4-én karnevált rendez a külföldi és magyar hallgatók számára. A fellépők között van a PASO, a Cuba Ritmo, számos más DJ és több nevesebb formáció. Miután rátaláltam a honlapon az esemény ajánlójára, úgy döntöttem, hogy végzek egy kis kitekintés a konkurens egyetemek rendezvényei között.
Kezdjük talán a gólyabállal. A téma – így fél év távlatából – eléggé idejemúltnak tűnhet. Mégis úgy gondolom, érdemes lenne összevetni a Károli programját másokéval. Mint ismeretes, gólyabálunk külsősöknek 1500 forintba került. Az ELTE-n a külsős belépő ennek duplája. Első ránézésre soknak tűnhet, de ha a fellépőket is figyelembe vesszük (Kispál és a Borz, Quimby, Animal Cannibals, valamint több lemezlovas), indokolttá válik ez az összeg. A Pázmány az 1800 forintos jegy ellenére is büszkélkedhet nevesebb előadóval, hiszen náluk a Kowalsky meg a Vega szórakoztatta a közönséget.
Minden bizonnyal többen is emlékeztek a Lágymányosi Eötvös Napok néven meghirdetett háromnapos fesztiválra. A program meglehetősen változatos volt, a hazai zenei élet számos nagynevű előadója fellépett az eseményen, mely – nem mellékesen – ingyenes volt mindenkinek.
Talán nekem vannak túlságosan nagy elvárásaim a rendezvények tekintetében, de úgy gondolom, hogy egyetemünk ezen a téren meglehetősen nagy hátrányban van másokhoz képest. A pince bulik némiképp enyhíthetnek a hallgatók fájdalmán (bár a fent említett karneválra a belépőjegy ára megegyezik ennek költségével).
Diáktársaim körében végzett kutatásom is az álláspontomat látszik bizonyítani. „Gólyabálon nem voltam, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni – mondja egy másodéves diáklány. A pince bulikra eddig jártam, az utolsóra nem mentem, mert az túl drága volt. Úgy gondolom, hogy egy egyetemi rendezvénynek ingyenesnek kellene lennie, hiszen a fogyasztásért úgyis fizetni kell. A zene egyébként jó, és a társasággal sincs semmi probléma”.