Idén februárban Vancouver adott otthont a XXI. téli olimpiai játékoknak, ám a jégkorong, jégtánc, síugrás, curling és egyéb havas-jeges sportok szerelmeseinek csalódást kell okozzak, mert ezekben a bejegyzésekben erről nem esik szó… Jó két hónapos pihenő után ugyanis szintén ebben a hónapban tértek vissza a stadionokba s a képernyőkre Európa legjobb futball klubjai, folytatódott a Bajnokok Ligája. A 32 csapattal induló sorozat létszáma immáron a felére csökkent, s a csoportmérkőzések után elérkezett a kieséses szakaszhoz. A svájci Nyonban megtartott tavaly decemberi sorsoláson arra is fény derült ki kivel fog megmérkőzni a nyolcaddöntőbe jutásért, s a téli szünet alatt ez remek beszédtémát szolgáltatott a játékosok, a menedzserek a szakértők, valamint a szurkolók körében egyaránt. Nos, a találgatásoknak ezennel vége, az alábbiakban a már lezajlott mérkőzések rövid rezüméjét olvashatjátok, nem feltétlenül objektíven…
Ac Milan – Manchester United 2-3
Kétségtelenül az egyik legpikánsabb párharc a nyolcból, akár a két klub történelmére, akár csak David Beckham személyére gondolunk, aki évekig állt a Manchester szolgálatában, ám most ellenfélként köszönthette egykori társait. Nos, a Milanóban megrendezett első mérkőzés után az angolok hívei örülhettek. Pedig jól kezdődött a találkozó az olaszok számára, Ronaldinho már a mérkőzés legelején vezetést szerzett egy megpattanó lövést követően, s ezután is inkább a Milan volt az, aki próbálkozott a gólszerzéssel. Nem sikerült újabb találatot szerezni, s mint ahogyan labdarúgásban ilyenkor lenni szokott, gyakorlatilag a semmiből egyenlített a United, méghozzá egy ritkán látható találattal. Fletcher csavarta középre a labdát, melyet Paul Scholes próbált jobb lábbal kapásból a hálóba juttatni, ám akkora luftot rúgott, hogy a San Siro közönsége talán még most is a lábát keresi. Ám ahogyan ezt idén megszokhattuk, a szerencse az MU segítségére sietett, a tovaszálló labda ugyanis Scholes támaszkodó bal lábáról éppen a Milan kapujába pattogott. A második félidőre teljesen más felfogásban érkeztek ki a csapatok, az angolok akarata érvényesült, s a bomba formában lévő Wayne Rooney két fejesével gyakorlatilag a továbbjutást is eldöntötték. A csereként beálló Clerence Seedorf azért még megrúgta a forduló, de talán az egész sorozat legcsodálatosabb gólját (sarokkal vette be a hórihorgas Edwin Van der Saar kapuját), ám kisebbfajta csoda szükségeltetik ahhoz, hogy a milánóiak ebből a helyzetből kivívják a továbbjutást.
Manchester United – Ac Milan 4-0
A milánói odavágón idegenben tudtak győzni az angol vörös ördögök az olaszok ellen, s a két héttel későbbi visszavágón a Milan játékosai valóban a pokolban érezhették magukat. Sir Alex Fergusson, a MU edzője már a mérkőzés előtt azt nyilatkozta, az előny birtokában is támadószellemben küldi pályára játékosait, s az Old Trafford közel 75 ezres közönségének nem is kellett csalatkoznia a skót mester szavaiban. Wayne Rooney fejesével a 13. percben vezetést szerzett a Unitednek, s a szünetben is 1-0 állt az eredményjelzőn. A második játékrész legelején, a 46. percben Nani gyönyörű mozdulattal hozta helyzetbe Rooneyt, aki nem hibázott, 2-0-ra módosítva ezzel az állást. Az utóbbi időben klasszis teljesítményt nyújtó angol támadónak ez volt a 4. gólja a sorozatban, s mind a négyet a Milan ellen szerezte. Az 59. minutumban a koreai Park is betalált, a kegyelemdöfést pedig Darren Fletcher adta meg a találkozó legvégén. Az előzetesen az egyik legnagyobb párharcnak kikiáltott csatából tehát mészárlás lett, a Manchester 7-2-es összesítéssel biztosította magát a legjobb nyolc között. A United Rooney vezérletével akár zsinórban harmadszor is eljuthat a legrangosabb európai kupasorozat fináléjába, ha azonban a kisebb sérülésekkel bajlódó csatárral ne adj isten történne valami, óriási bajban lesz a Manchester, mivel idén gyakorlatilag egymaga cipeli a hátán a csapatot…