Mesterszak-áttekintő nr. 2.
Közgáz és művészet
<-- hogy végre túllépjünk ezen
A szintén közkedvelt, ám számunkra idegen, kicsit közgázos kommunikáció szakot futtató Corvinus mesterszakáról szintén nem sokat lehet sajnos tudni. Mindenesetre ez az egyetem elsősorban azoknak az ambiciózus károlisoknak ajánlott, akik inkább az üzleti, esetleg nemzetközi kommunikációs szférában szeretnének elhelyezkedni és munkába állni majd a további két év után. Ugyanis a Corvinus legerősebb oldalaként a nemzetközi elismertségét, minőségét és kapcsolati hálóját nevezi meg mindenütt.
Kicsit konkrétabban, a kommunikáció és médiatudomány mesterképzésen három szakirány közül lehet választani, természetesen a jelentkezők számától függően indul egyik vagy másik, ezek:
- Szervezeti kommunikáció
- Közéleti kommunikáció
- Politikai kommunikáció
Az intézmény infrastruktúráját és eszközrendszerét folyamatosan bővíti, képzési stratégiája pedig garantálja azt a szakmai tudást és etikai alapot, mely által a végzett hallgatók a társadalom példamutató tagjaivá válnak. A szervezeti struktúra kialakítása megfelel a környezet kihívásainak, az egyetem csatlakozni kíván az Európai Felsőoktatási Térséghez, fejleszteni kívánja a nemzetközi oktatói és hallgatói mobilitást és hirdeti az "élethosszig tartó tanulás" elvét.
A szükséges fontosabb ismeretkörök a kommunikáció szociálpszichológiája, a médiarendszerek, a társadalmi kommunikáció, a vizuális kommunikáció, a meggyőző kommunikáció és a szervezetek identitás-menedzsmentje.
Miután a négy félévet elvégeztük az fog felkerülni az oklevelünkre, hogy okleveles kommunikáció- és média szakértő.
Info: http://www.uni-corvinus.hu/index.php?id=24544
Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME)
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 1880-tól datálja magát kisebb-nagyobb átalakulásokkal, azonban csak 2005-ben vette fel mai nevét. Ez a felsőoktatási intézmény inkább azoknak ajánlott, akik kevésbé a száraz és hagyományos kommunikációelméleti ismereteiket szeretnék bővíteni, hanem éreznek magukban művészi ambíciót, kreativitást és inkább ezt kamatoztatnák mesterfokon. Valljuk be, ez sem könnyű egy elméletközpontú oktatáson edződött hallgató számára.
Aki mégis ezt választja, az négy szakirány között dönthet:
- Animáció
- Fotográfia
- Média-design
- Tervezőgrafika
A MOME Vizuális Kommunikáció Tanszékén belül a szakos programok a tradicionális műfajoktól a legmodernebb eszközöket és technológiákat felhasználó módszerekig kutatják a média területeket és az ezeken keresztül áramló üzenetek sokszínű világát. A szakok elnevezései technológiákra, műfajokra utalnak, viszont a belső szakmai és művészeti tartalmak ennél jóval gazdagabb világot tárnak elénk. A műfajok kutatási területei messze túlszárnyalják a pár évvel ezelőtti szakmai állapotokat, beidegződéseket, dogmatikus határokat. Mindezt elősegíti az, hogy az animációs filmkészítés, a fotográfia, a média design és a tervezőgrafika területein a digitális technológiai forradalom hihetetlen új dimenziókat nyitott, és hogy ez szinte percenként új lehetőségeket teremt a képalkotás és a műalkotás számára. De tévedés lenne csupán a technológiai fejlődésnek tulajdonítani a média területek robbanásszerű változásait. A társadalmi igények váltják ki a műfajok spektrumainak a szélesedését.
Bővebb információ: http://www.mome.hu/vizualis_kommunikacio_tanszek.html