Egy német egyetemistának sikerült nyereményjátékokból finanszíroznia oxfordi tanulmányait.
Munka. Bizony érdekes fogalom ez egy egyetemista számára. Az az órarend, mely beosztja a mindennapjainkat, hétfőtől péntekig, bizony nem számította bele azt, hogy esetleg valaki dolgozni is szeretne. Órák reggeltől estig, déltől estig, vagy éppenséggel csupán egy óra, péntek délután négykor. Körülbelül így néz ki, az órarend, amely mellett dolgozni szeretnénk. Lehetetlen.
Mégis melyik munkaadó vesz fel egy olyan munkaerőt, amelynek mindennap x időben y óráig el kell hagynia a munkahelyét, hiszen neki halaszthatatlan dolga akadt. Vagy éppenséggel maradhatunk, és végezhetjük a dolgainkat, miközben társaink éppen a Kulturális antropológia rejtelmeit elemzik, de akkor nagy a valószínűsége annak, hogy pár héten belül egy formás kis fehér borítékot találunk a postaládánkban, melynek címe Ady Endre nyomán: Elbocsátó szép üzenet.
Felmerül a kérdés, hogy akkor mi a megoldás. Az én szüleim vállalkozók, így én hétvégenként besegíthetek, és így plusz pénzzel gyarapodhat a pénztárcám. De mi van azokkal, akiknek nem adottak a körülmények? Csak egy ötletem van, legyenek milliomosok, s kövessék Joachim Telgenbüscher példáját.
Joachim imádta a kvízműsorokat, így adta magát az ötlet, hogy szerencsét próbáljon a műsorban, hátha finanszírozni tudja ezzel, az egyetemi tanulmányait.
Amikor megtudta, hogy szerepel a műsorban, lázas készülődésbe kezdett, hiszen tudta hogy itt, a szappanoperák szereplőitől kezdve, a kínai vécépucoló nevén át, egészen az amerikaiak kedvenc csillagáig mindent tudnia kell.
Joachim saját becslése szerint százezer menetet játszott a műsor ihlette számítógépes játékkal, a vége felé rendszerint hat számjegyű összegeket nyert (euróban), a belépő kérdéssel viszont mindig gondjai akadtak. Nem így a műsorban, ahol elsőként sikerült helyes sorr
endbe raknia az állításokat, így ő mehetett a nagy székbe. Innentől egyszerű volt a játék, egészen a 12., 64 ezer eurós kérdésig. Ekkor azonban nem tudta a választ arra a kérdésre, hogy kik ismerhetik a FTGFOP rövidítést, ezért úgy döntött, biztosra megy és kéri a 32 ezer eurót. Azzal fedezni tudja hosszabb ideig oxfordi tanulmányait.
Nos, kedves magyar egyetemisták. Irány egy jó kis kvízjáték, és próbáljatok szerencsét. Nincs vesztenivalótok, hiszen a legrosszabb esetben is, élményekkel, és tapasztalatokkal lesztek gazdagabbak.