Az embereknek mást és mást jelent a vidék. Én Vácon lakom egy kertes házban. Nekem az igazi vidéket a nagymamám faluja jelenti, míg a bp-i embereknek Vác is már vidéknek számít.
Én Vácot nagyon szeretem, hisz nem úgy van, mint Bp-en, hogy kilépsz az ajtón és az utcán vagy. A házunk nagyon nagy és így nem hiszem, hogy tudnék élni egy pici panelben. Sőt…hisz nekünk 4 kutyánk van őket hova raknám abban a ”dobozban?” Ezen felül, hogy lehetne csendben, nyugodtan pihenni ha egy fallal arrébb közlekedési káosz van? De azért nem kell leírni Bp-et, rengeteg előnyi is van. Pl.: a fiataloknak rengeteg bulizási lehetőségei vannak, minden hivatal, üzlet kézközelben van, az iskolák/egyetemek/főiskolák helyben vannak, ezért nem kell nekik városokon keresztül utazniuk, sőt kollégiumba sem kell menniük. Mivel nem ismerem Bp-et eléggé hisz csak idéntől vagyok bejárós és eddig csak a Nyugati környékét ismertem, nem tudok véleményt/tapasztalatott mondani a többi kerületről.
A vidék nekem a hatalmas erdőket, fölművelő területeket, kicsi falukat, holtágakat, vadakat juttatja eszembe. Nagymamám Vámosmikolán lakik. Ez egy falu fenn az Ipoly és a Szlovák határ mellett. Amikor a nyáron a nagymamámmal napszámban jártunk reggel 4-5 között volt az ébresztő. Mikor a gyümölcsös felé vitt minket a kocsi sokszor láttunk őzeket, vaddisznókat. Nem hiszem, hogy a Bp-i emberek ezeket a vadakat látnák a munkába menés közben.
Személy szerint én Bp-en nem élnék, de úgy gondolom, hogy bejárni nem rossz. A vonatozni nem is olyan szörnyű, mint elsőre hittem. Persze ez a vélemény más lenne ha Bp-en születtem volna.