Február 23-án este 7 órakor élő interjú alanya volt Lakatos György fagottművész az AfriCafé kistermében, a Fiatalok az Élet Küszöbén [FÉK] diákszervezet heti alkalmán.
Mintegy 100 egyetemi hallgató jött el az estre, hogy élvezze a zene csodáját, megismerhesse a zenész életét. Az Afrikát idéző narancssárgás fények, a forró gyümölcstea illata és a fiatalok derűs tekintete kellemes környezetet teremtettek a minikoncerthez és a beszélgetéshez.
A köszöntés, és néhány szellemes poén után Lakatos György és zongorista barátja, Szabó Dávid lépett a színpadra. A negyedórásnál alig hosszabb koncert során széles repertoárjának különböző stílusú dalaiból adott a közönségnek ízelítőt. A szakadtfarmeres, kendős, vagány férfi meglepetést okozott azon hallgatóknak, akik még nem ismerték. Néhány könnyedebb jazz szám után, játszott Puccini Toscájából egy részletet, és előadott egy keresztény dicséretet is.
Ezután Balla Zsolt, a FÉK munkatársa kérdezte a művészt zenei pályáról, és magánéletéről. Kiderült, hogy György 17 évesen kezdetten foglalkozni komolyabban a fagottal. Bár édesapja orvos, mindig biztatta őt a zene szeretetére, és támogatta fiát a karrierjét meghatározó, komoly döntések meghozásában. 1986-ban diplomázott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán, de már '83-tól játszott az Állami Operaházban. Külföldi ösztöndíjakban, és hazai elismerésben részesült. Európa szinte minden országában koncertezett, vagy tanított, de turnézott Amerikában, Kanadában, és Izraelben is. 1991-ben életre hívta a kalocsai Kék Madár Fesztivált, amelyen minden évben, valamilyen jótékony cél érdekében az ország vezető művészei, honoráriumukról lemondva lépnek fel.
"A művészvilágban nem tartozom a normálisak közé. Egy feleségem, és négy gyönyörű gyermekem van. Hűséges vagyok hozzájuk, ők jelentik az életemet"- nyilatkozott a művész. A beszélgetés hangulata igazán kötetlen és barátságos volt. Őszintén vallott a balesetéről amely több hónapra kerekesszékbe kényszerítette, hitéről, melyet felesége szeretete által talált meg, és gyermekeiről, akik követve szüleiket, szintén a zenei pálya felé orientálódnak.
A komoly és igazán fontos kérdéseket érintő beszélgetést egy kis zene, és sok-sok humorral tarkított anekdota tette mindenki számára még élvezetesebbé.
A beszélgetés fél 9-ig tartott, de sokan még maradtak, hogy megbeszéljék barátaikkal a véleményüket, vagy épp személyesen tegyék fel kérdéseiket Lakatos Györgynek. 10 órára azonban kiürült a terem, és az emberek egy-egy dallamot dúdolgatva, az életről és a zenéről gondolkodva tértek haza csendes otthonaikba.